Ogłoszenia

33 Niedziela w ciągu roku – 19.11.2023 r.

 1. Dziś, w niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. O podejmowanych działaniach na poziomie diecezjalnym informują plakaty. Prosimy o wsparcie tych działań na rzecz ubogich poprzez złożoną ofiarę do specjalnie oznakowanych skarbonek w kościele i przed kościołem.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.25 i o 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 17.45 a w kościele od 18.30 do 21.00.                                                                            
 3. We wtorek wspomnienieOfiarowania NMP. Panu Januszowi, opiekunowi naszego cmentarza składamy najlepsze życzenia z racji obchodzonych imienin.                                           
 4. W środę, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego. Nowenna do św. Józefa i św. Rodziny po Mszy św. o 7.00 a nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.30.                                                                                                               
 5. W piątek wspomnienie świętych męczenników z Wietnamu, Andrzeja kapłana i towarzyszy.
 6. W sobotę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy parafian na czuwanie modlitewne i adorację Najśw. Sakramentu w intencji ożywienia wiary w narodzie polskim i na świecie od 18.45 do 21.00.              
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla. Rodziców i dzieci klas 3 z SP nr 2 zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 15:00, podczas której będzie poświęcenie różańców, medalików i książeczek.                                                                                                                                     
 8. Spotkania przed bierzmowaniem:       
  • W czwartek klasy 8-me ze SP nr 1 i SP nr 2 o 18.45 w domu św. Karola.
  • Spotkanie dla rodziców klas 6-tych ze SP nr 2 we wtorek, 28 listopada o 18.45 w sali  kina.
  • Spotkanie dla rodziców klas 6-tych ze SP nr 1 w środę, 28 listopada o 18.45 w sali kina. 
  • Zapraszamy serdecznie rodziców i prosimy o przyniesienie indeksów kandydatów do bierzmowania z klas VI, aby dokonać podsumowania dotychczasowej pracy.

9. Dziękujemy za ofiary na wsparcie prac przy odnawianiu ambony. Bóg zapłać.                       

 10. Polecamy wszystkim „Gościa Niedzielnego”.    

11. Zgromadzenie sióstr św. Dominika z Krakowa zaprasza na rekolekcje dla kobiet od 1 – 3 grudnia br. „Kobieta – królewski projekt”. Szczegóły i adres zapisów na plakacie w przedsionku.                                                                                                   

12. Muzeum Niepołomickie na Zamku zaprasza na dzień otwarty dziś (w niedzielę), od 10.00 do 16.00. Dostępne są wszystkie wystawy na Zamku i Muzeum Fonografii w MCDiS (Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa). Szczegóły o atrakcjach dla dzieci na plakacie w przedsionku.

13. Biblioteka Publiczna zaprasza we wtorek 21 listopada o godz. 18:00 na wykład profesora Zdzisława Pietrzyka pt. Dzieje autografu „De revolutionibus Mikołaja Kopernika”. W środę 22 listopada o godz. 18:00 spotkanie Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic na temat „Droga solna Wieliczka – Niepołomice”. Spotkania w Laboratorium Aktywności ul. Bocheńska 26.                                                                                                                                                          

14. Przypominamy, że na cmentarzu obowiązuje zakaz sadzenia drzew i krzewów. Wszystkie krzewy i potężne tuje przy grobach to znak lekceważenia próśb zarządcy cmentarza przez żyjących i już zmarłych parafian. Krzewy niszczą groby, tarasują dostęp do grobów, rosnące przy płocie niszczą płot cmentarny. Rezerwujący miejsce na cmentarzu ma tylko prawo do swego grobu. Nie wolna zawłaszczać dojścia do grobów.