Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu – 3.12.2023 r.

 1. W Adwencie Msze św. w tygodniu o 6.15, o 6.45 oraz o 18.00. Roraty od poniedziałku do piątku o 6.45 i o 18.00. W sobotę roraty tylko o 6.45. 
 2. Dziś (w niedzielę) Nieszpory adwentowe o 17.30 w kościele. Zapraszamy.
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.25 i o 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00 a w kościele od 18.30 do 21.00. W poniedziałek spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.00 na plebanii.                                                                         
 4. W środę, wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Nowenna do św. Józefa i św. Rodziny po Mszy św. o 7.00 a nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.30.                                                                                                                                                       
 5. W czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.       W czwartek Msze św. o godz. 18.00 i 19.00 będą odprawione jako wigilijne z uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.                                                                                                         
 6. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w piątek o 6.15, 6.45, 16.30 i 18.00. Na Mszy św. o 16.30 poświęcenie medalików dla dzieci z klas 3-cich, ze SP nr 1.  W piątek zapraszamy na modlitwę w kościele  w tzw. Godzinie łaski od 12.00 do 13.00.     
 7. Ks. Marianowi z racji imienin składamy serdeczne życzenia wraz z darem naszej modlitwy. 
 8. Dziękujemy kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Kazimierzowi Frontowi i Marcinowi Szewczykowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych.     Zachęcamy,aby zapraszać nadzwyczajnych szafarzy do chorych i starszych, którzy pragną przyjmować Komunię św. co niedzielę i w czasie Świąt. Zgłaszamy takie zaproszenie w kancelarii lub w zakrystii.
 9. Spotkania przed bierzmowaniem:       
  1. Spotkanie dla klas 7-tych ze SP nr 1 w poniedziałek o 18.30 w sali kina.  2. W czwartek spotkanie klas 8-mych ze SP nr 1 o 18.45 w domu św. Karola.                      
 10. Przypominamy, że na cmentarzu obowiązuje zakaz sadzenia drzew i krzewów. Krzewy niszczą groby, tarasują dostęp do grobów, rosnące przy płocie niszczą płot cmentarny. Rezerwujący miejsce na cmentarzu ma tylko prawo do swego grobu. Nie wolno ławeczkami i krzewami tarasować dojścia do grobów.                                                                                                                        
 11. Przed ołtarzem znajdują się świece na stół wigilijny oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara za świece przeznaczona na pomoc potrzebującym. Ofiara za opłatki przeznaczona jest na fundusz wynagrodzeń dla służby kościelnej. Bóg zapłać.          
 12. Nowy „Staś” (cena 10 zł) pomoże przeżyć dzieciom i rodzicom pięknie Adwent i Boże Narodzenie. Polecamy także Gościa Niedzielnego z naukami rekolekcyjnymi na Adwent pt. „Odbuduj się”                                                                                                                                                
 13. Zachęcamy do korzystania zawczasu ze sakramentu pokuty podczas każdej Mszy św. Informujemy, że nie będzie spowiedzi we Wigilię, w niedzielę, 24 grudnia. Nie odkładajmy spowiedzi!                                                                                                                                                                                                                     
 14. Dziś po każdej Mszy św. święcimy wieńce adwentowe.