Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023 r.

 1. W tym roku Wigilia wypada w niedzielę, dlatego przypominamy o obowiązku udziału we Mszy św.   Okazja do udziału we Mszy św. (w sobotę o 18.00 oraz) w niedzielę, 24 grudnia na Mszach świętych do południa o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Dziś (w niedzielę), 24 grudnia czyli we Wigilię nie będzie Mszy św. o 16.30 i 18.00                                                                 
 2. Dziś, we Wigilię, zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu. Podczas wieczerzy wigilijnej zachowajmy zwyczaj wspólnej modlitwy, odczytajmy fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa i śpiewajmy wspólnie kolędy. Na czas wieczerzy wyłączmy telewizor a wyciszone komórki zostawmy w sąsiednim pokoju.                                                                                                                        
 3. We Wigilię, w niedzielę 24 grudnia, Pasterka o 22.30 i o północy (o godz. 24.00). Zakończenie Duchowej Adopcji o 22.15 i o 23.45. Na Pasterce o północy składka na Fundusz Obrony Życia Dzieci Nienarodzonych SOS.                                                                                                                                                                  
 4. W poniedziałek, 25 grudnia uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. (o 7.00, 8.30, 11.30, 10.00, 13.00 oraz o 16.30 i 18.00).                                                                                                                    
 5. We wtorek, 26 grudnia br. święto św. Szczepana, męczennika. Msze św. jak w niedzielę.                      
 6. W piątek, 29 grudnia świąteczny koncert „Orkiestra dęta pod choinkę” o godz. 18.00 w Sali Akustycznej Zamku królewskiego w Niepołomicach. Na koncert zaprasza Pan Burmistrz i Orkiestra „Lira”.                                                                                                                                                                          
 7. Przed ołtarzem znajdują się poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bóg zapłać za składane ofiary.                                                                                                                                                                                               
 8. Nowy „Staś” na styczeń (cena 10 zł) pomoże przeżyć  świąteczny czas Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Polecamy także świątecznego Gościa Niedzielnego (cena 15 zł) oraz „Drogi misyjne” (po 7 zł.)                                                                                                                                        
 9. Młodzież i dzieci ze Scholi Exodus pod opieką rodziców będą kolędować odwiedzając państwa domy w : środę 27 grudnia, czwartek 28 grudnia, w piątek 29 grudnia, oraz we wtorek 2 stycznia. Z góry dziękujemy za przyjęcie kolędników. Złożone ofiary będą przeznaczone na wyjazd Scholi w czasie ferii. Bóg zapłać za życzliwość.  Szczegóły na Facebooku Scholi.                                                                                                             
 10. Na stronie parafii www. parafianiepolomice.pl i w gablotach znajduje się plan kolędy czyli wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy od środy, 27 grudnia br.                                                                      
 11. Dziś zakończenie nowenny do Dzieciątka Jezus.