Ogłoszenia

6 Niedziela Zwykła – 11.02.2024 r.

1.    Dziś (w niedzielę) wspomnienie NMP z Lourdes. Dziś (w niedzielę) obchodzimy Światowy Dzień Chorego.  

2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu tylko od 7.30 do 18.00 w kaplicy św. Karola.                 

3.    W tym tygodniu modlimy się o trzeźwość naszego Narodu i wyzwolenie z innych nałogów 

4.    Wyjeżdżającym na ferie życzymy udanego wypoczynku i prosimy pamiętać o Środzie Popielcowej.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

5.    14 lutego br.  wypada Środa Popielcowa. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30.  W środę obowiązuje post ścisły (dwa posiłki lekkie i jeden do syta) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.                                                                                                                                                                                                                                                                      

6.    W naszej Archidiecezji w Środę Popielcową rozpoczyna się okres Komunii św. wielkanocnej, trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 26 maja br. Aby spełnić trzecie przykazanie kościelne: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą” należy się wcześniej wyspowiadać. W naszej parafii okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św.                                  

                                                                                                                                             

7.    W środę nowenna do św. Józefa i św. Rodziny po Mszy św. o 7.00 a nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.                                                                                                                                                                                                                                       

8.    W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O 7.30 prosimy o prowadzenie Róże Różańcowe Rodziców, o 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, o 17.30 – dla dorosłych: prowadzi rejon Zagrody-Świdowa-Ogrodowa, o 18.30 – Droga krzyżowa dla młodzieży. Teksty do odebrania na plebanii.                                                                                                                                                                                  

9.    W sobotę rozpoczniemy w kaplicy św. Karola nabożeństwo czterdziestogodzinne o 7.30 od wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronki do Bożego Miłosierdzia. Adoracja będzie trwała do godziny 15.00. Na tę adorację zapraszamy: Róże Różańcowe Rodziców, Kręgi Rodzin oraz rejony: Boryczów-Strzelnica, Grunwaldzka, Zagrody-Ogrodowa-Świdowa. Adorację zakończymy o 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem Najśw. Sakramentem.

 

10. 18 lutego, w I-szą Niedzielę Wielkiego Postu adoracja po każdej Mszy św. oraz od 14.00 do 15.30 – zapraszamy rejon Pasternik. O godz. 15.30 będą Gorzkie Żale

 

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane remont organów. Bóg zapłać. Szczegółowe sprawozdanie w następną niedzielę.