3 Niedziela Wielkiego Postu –   3.03.2024 r.

1. Witamy ks. Marcina Przywarę, pallotyna, który dziś wygłosi kazania dla dorosłych a od poniedziałku do środy włącznie nauki rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży ze SP nr 1 z ul. Szkolnej. Niech Pan Bóg błogosławi w tej pracy. Parafian prosimy o modlitwę w intencji ks. Marcina i o otwarcie się na działanie Ducha Świętego w czasie rekolekcji. Dzieci i młodzież  będą przychodzić pod opieką nauczycieli i katechetów ze szkoły do kościoła i podobnie będą wracać.
    • W poniedziałek, wtorek i środę klasy 6-te, 7-me i 8-me ze SP 1 przyjdą na 8.10.
    • W poniedziałek, wtorek i środę klasy 2-gie i 3-cie przyjdą na 9.45.
    • W poniedziałek, wtorek i środę dla klas 0 i 1-szych nauki będą o 10.50
    • W poniedziałek, wtorek i środę klasy 4-te i 5-te przyjdą do kościoła na 11.40.
    • Proszę zwrócić uwagę na cztery wyjątki:
      • We wtorek : kl. 6 B przyjdzie na 11.40 a kl. 4 C na 9.45
      • W środę: kl. 6 C przyjdzie na 11.40 a  kl. 5 D na 8.10
  2. Dziś (w niedzielę) zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30.
  3. W poniedziałek święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu z racji rekolekcji szkolnych dopiero od 12.30 do 18.00 w kaplicy św. Karola.
  4. Spotkania przed bierzmowaniem:
    • kandydaci z klas 7-mych ze SP 1 w poniedziałek o 18.30 w sali kina.
    • kandydaci z klas 8-mych  ze SP 1 i SP 2 w czwartek – Msza św. w kościele o 18.00.
    • kandydaci z klas 6-tych ze SP 2 mają przesunięte spotkanie  z 5 na 12 marca, we wtorek o 17.45 w kościele.
  5. W środę nowenna do św. Józefa i św. Rodziny po Mszy św. o 7.00 a nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.
  6. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O 7.30 prowadzi Róża M. B. Fatimskiej, o 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, zapraszamy klasy 4-cie ze SP nr 1. O 17.30 – Drogę Krzyżową prowadzi rejon Grunwaldzka, o 18.30 – Droga Krzyżowa dla młodzieży. Zapraszamy klasy 6-te ze SP nr 1 i ze SP nr 2.
  7. W piątek adoracja dla Pań o 19.00 w naszym kościele. Szczegóły na plakacie. Do tego zaproszenia dołączamy najlepsze życzenia dla Pań.
  8. Dziękujemy kierowcom Tadeuszowi Kokoszce, Kazimierzowi Frontowi i Marcinowi Szewczykowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych.
  9. Przedszkole Sióstr Augustianek w Niepołomicach, ul. Jagiellońska 3 ogłasza od 1 marca br. rekrutację na następny rok szkolny. Informacja na plakatach.
  10. Po Mszach św. o 8.30, 10.00 i 11.30 ankieterzy z naszej Gminy poproszą o Wasze opinie na temat komunikacji w centrum Miasta. Przy wypełnianiu opinii prosimy mocno akcentować sprawę dojazdu do kościoła w niedzielę i w tygodniu.
  11. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na remont organów. Zbiórka do puszek w minioną niedzielę przyniosła 9.678 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Niepołomickiej za przeprowadzenie zbiórki. Dziękujemy także za ofiary w kopertach na tacę i wpłaty na konto bankowe. Zebraliśmy już 60.138 zł. Potrzebujemy jeszcze 15.000 zł. abyśmy mogli podpisać umowę z wykonawcą i oczekiwać na rozpoczęcie remontu. Kolejna zbiórka do puszek na remont organów będzie w przyszłą niedzielę, 10 marca.
  12. Dobre przeżycie Wielkiego Postu to także lektura czasopism religijnych. Jest nowy, marcowy numer miesięcznika „Staś” oraz tygodnik  „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
  13. Zapraszamy na projekcję filmu o św. Józefie pt. „Opiekun” w sali kina koło Poczty dziś (w niedzielę, 3 marca) o 19.00. Szczegóły na plakatach.