4 Niedziela Wielkiego Postu –   10.03.2024 r.

1. Ponownie witamy ks. Marcina Przywarę, pallotyna, który dziś głosi kazania dla dorosłych a od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży ze SP nr 2 z ul. 3 Maja. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Marcina i o otwarcie się dzieci i młodzieży oraz rodziców na działanie Ducha Świętego w czasie rekolekcji.
  2. Dzieci i młodzież  ze SP nr 2 będą przychodzić na rekolekcje pod opieką nauczycieli i katechetów ze szkoły do kościoła i podobnie będą wracać.
    • W poniedziałek, wtorek i środę klasy 6-te przyjdą do kościoła na 8.10
    • Przez te trzy dni klasy 2-gie i 3-cie przyjdą na 9.50.
    • W poniedziałek, wtorek i środę klasy 0 i 1-sze na 10.50
    • W poniedziałek, wtorek i środę klasy 4-te i 5-te przyjdą na 11.40
    • Przez te trzy dni klasy 7-me i 8-me przyjdą do kościoła na 12.40.
  3. Dziś (w niedzielę) zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30.
  4. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu z racji rekolekcji szkolnych dopiero od 13.30 do 18.00 w kaplicy św. Karola.
  5. Zapraszamy Rejon Boryczów i Rejon Boryczów-Strzelnica na Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie pod krzyżem przy ul. Komandosów w poniedziałek, 11 marca o godz. 18.30. Prosimy zabrać świece, latarki i założyć kamizelki odblaskowe lub odblaski.
  6. Spotkania przed bierzmowaniem:
    • kandydaci z klas 7-mych ze SP  nr 2 w poniedziałek o 18.30 w sali kina.
    • kandydaci z klas 6-tych ze SP nr 2  spotkanie 12 marca, we wtorek o 17.45 w kościele.
    • kandydaci z klas 6-tych ze SP nr 1  spotkanie 13 marca, w środę o 17.45 w kościele.
    • kandydaci z klas 8-mych  ze SP nr 1 w czwartek o 18.45 Domu św. Karola.
  7. W środę nowenna do św. Józefa i św. Rodziny po Mszy św. o 7.00 a nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.
  8. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O 7.30 prowadzi Straż Honorowa NSJP, o 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, prowadzi schola. O 17.30 – Drogę Krzyżową prowadzi rejon Piaski, o 18.30 – Droga Krzyżowa dla młodzieży. Poprowadzi chór Wrzos. Zapraszamy klasy 6-te ze SP nr 1 i ze SP nr 2.
  9. Odpowiadając na wezwanie Księży Biskupów włączamy się od soboty w nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Informacje na plakatach oraz na ulotkach przy prasie katolickiej.
  10. Film o św. Józefie pt. „Opiekun” obejrzało 116 osób, które złożyły na ofiarę 1.110 zł. Opłata licencyjna za wypożyczenie filmu wyniosła 700 zł. Pozostałe 410 zł przeznaczone zostanie na wypożyczenie w najbliższym czasie filmu „The Chosen”. Dziękujemy wolontariuszom, panom: Bartłomiejowi Sobierajowi i Andrzejowi Przybylakowi za zorganizowanie 2 seansów.
  11. Dziękujemy za  ofiary składane na remont organów. Potrzebujemy jeszcze 15.000 zł. abyśmy mogli podpisać umowę z wykonawcą i oczekiwać na rozpoczęcie remontu. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na remont organów. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  12. Lektura czasopism religijnych wpływa pozytywnie na naszą modlitwę. Polecamy „Drogi Misyjne” w cenie 7 złotych, marcowy numer miesięcznika „Staś” oraz tygodnik  „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
  13. Szczep Puszcza zaprasza do udziału w nocnej, 5-tej Puszczańskiej Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie w piątek, 22 marca o godz. 18.00 Mszą św. w kościele w Rynku. Pakiety z rozważaniami i mapkami do nabycia w dniu wyjścia, przed i po Mszy św. w cenie 10 zł. Wytyczono dwie trasy: dłuższą  41.5 km i krótszą 22 km. Zapraszamy. Więcej informacji na Facebooku Szczepu.