5 Niedziela Wielkiego Postu –   17.03.2024 r.

1. Witamy ojca Józefa i ojca Pawła, Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy rozpoczynają rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Prosimy o modlitwę w intencji Ojców Rekolekcjonistów i parafian, abyśmy otworzyli na działanie Ducha Świętego w czasie rekolekcji. Zapraszamy do korzystania ze spowiedzi św. podczas tej Mszy św.
  2. Program rekolekcji parafialnych jest następujący, w poniedziałek, wtorek i środę:
    • 8.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich
    • 9.50 – Nauka rekolekcyjna dla Zespołu Szkół Średnich klasy I i II
    • 10.50 – Nauka rekolekcyjna dla Zespołu Szkół Średnich klasy III, IV i V
    • 17.00 – Nauka stanowa dla kobiet ( w poniedziałek i wtorek)
    • 18.30 – Nauka stanowa dla mężczyzn (w poniedziałek i wtorek)
    • Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży pracującej i studentów w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.30 w kościele.

Spotkania dla uczniów CKZiU w budynkach szkolnych o 12.40 i 13.30

W środę zapraszamy do spowiedzi św. starszych i chorych na godz. 8.00 a potem o 8.30 – Msza św. z nauką i sakramentem namaszczenia chorych.

W środę o 18.00 – Msza św. dla wszystkich, szczególnie dla małżeństw i zakończenie.

Składka na potrzeby rekolekcji w środę.

1. Dziś (w niedzielę) zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30.
  2. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 16.45. Adoracja Najśw. Sakramentu z racji rekolekcji szkolnych dopiero od 11.45 do 17.00 w kaplicy św. Karola.
  3. We wtorek uroczystość św. Józefa.
  4. W środę nowenna do św. Józefa i św. Rodziny o 7.25 a do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30
  5. Spotkania przed bierzmowaniem: klasy 8-me     ze SP 2 w czwartek o 18.45, Dom św. Karola.
  6. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O 7.30 prowadzi Róża św. Józefa, o 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, zapraszamy szczególnie klasy 5-te. O 17.30 – Drogę Krzyżową prowadzi rejon Śródmieście, Droga Krzyżowa dla młodzieży po Mszy św. o 18.00 rozpocznie się około 19.00 z racji wyjścia grupy na Drogę Krzyżową po Puszczy. Zapraszamy klasy 8-me ze SP nr 1 i ze SP nr 2. W przyszły piątek Drogę Krzyżowa zilustrują fotografie stacji Męki Pańskiej namalowane przez Bartłomieja Sobieraja z naszej parafii i jego ojca Wacława.
  7. W przyszłą sobotę parafialna spowiedź wielkopostna od 6.30 do 8.30, i od 8.30 12.00 i od 14.30 do 18.00. W Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę nie będzie spowiedzi. Prosimy o dobre przygotowanie się do sakramentu pokuty przy pomocy wyłożonych rachunków sumienia.
  8. W Niedzielą Palmową święcenie palm przed każdą Mszą św.  W przyszłą niedzielę Pan Burmistrz zaprasza Mieszkańców na życzenia  wielkanocne do Rynku na 12.30.
  9. Dziękujemy za  ofiary składane na remont organów. Do puszek w minioną niedzielę złożono 7.655 zł oraz ośmiu ofiarodawców w kopertach na tacę i w kancelarii złożyło 1.600 zł. Na koncie znajduje się 72.123 zł. Potrzebujemy jeszcze 3.000 zł. abyśmy mogli podpisać umowę z wykonawcą i oczekiwać na rozpoczęcie remontu. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  10. Lektura czasopism religijnych pobudza nas do refleksji o Panu Bogu. Polecamy tygodnik  „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
  11. Szczep Puszcza zaprasza do udziału w nocnej, 5-tej Puszczańskiej Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie w piątek, 22 marca o godz. 18.00 Mszą św. w kościele w Rynku. Rozważania i mapki do nabycia  w piątek, przed i po Mszy św. w cenie 10 zł. Zapraszamy. Więcej informacji na Facebooku Szczepu.
  12. Spotkanie Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic w środę o 18.00 w Bibliotece nt. Niepołomiczanek – życie wpisane w historię.
  13. Przed ołtarzem znajdują się baranki wielkanocne z „Caritas”. Prosimy o ofiarę 10 zł na ubogich.