Ogłoszenia

6 Niedziela W. Postu  – Palmowa – 24. 03. 2024 r.

 1. Dziś (w niedzielę) Gorzkie Żale o 15.30. Podczas Gorzkich Żali składka na świąteczny wystrój kościoła. Ofiarę można złożyć także do skarbonek. Droga Krzyżowa na Marudach o 14.30.                                                                                                     
 2. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. W Wielki Poniedziałek nie ma adoracji z racji przygotowania kościoła do Świąt.     W Wielki Poniedziałek bp Robert Chrząszcz pobłogosławi nowych lektorów z dekanatu niepołomickiego podczas Mszy św. o 18.00.
 3. W Wielką Środę nowenna do św. Józefa o 7.30 a do Matki Bożej Nieust. Pomocy o 17.30.                                                                                                                                           
 4. Spowiedź Św.:
  • w Wielki Poniedziałek,  we Wielki Wtorek i Wielką Środę: 6.30-7.30 i 17.00 do 18.30. W Wielki Piątek od 6.30 do 7.30 i od 8.30 do 12.30w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę od 22.00 wieczorem do 6.00 rano.
  • Nie ma spowiedzi w Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę   
  • Prosimy o przygotowanie się do spowiedzi św. przy pomocy wyłożonych w kościele rachunków sumienia. Rozpoczynając spowiedź podajmy spowiednikowi, wiek, stan i zawód. To ułatwia zrozumienie sytuacji penitenta. Prosimy, aby po wyznaniu grzechów powiedzieć jakie podejmujemy postanowienie poprawy. Nie wychodźmy z kościoła zaraz po spowiedzi. Podziękujmy Bogu, odprawmy pokutę. Od naszego osobistego zaangażowania, modlitwy i wysiłku duchowego zależą także dobre skutki sakramentu pokuty.                                                                                                                  
 5. W Wielki Czwartek Msza św. z poświęceniem olejów świętych i rozpoczęcie Archidiecezjalnego Kongresu Eucharystycznego w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach o 10.00.   W Wielki Czwartek w naszej Parafii  Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00 rozpoczynamy Triduum Sacrum czyli Święta Wielkanocne. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Zapraszamy na całonocną adorację od 20.00 we W. Czwartek. Od 20.00 czuwa Honorowa Straż, od 21.00 oaza i młodzież a od 22.00 do 7.00 – adoruje Wspólnota Ararat. Zapraszamy także parafian. We Wielki Czwartek rano nie ma Mszy św. o 6.30 i 7.00. W Wielki Czwartek kancelaria nieczynna po południu.
 6. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. co do ilości (dwa lekkie posiłki i jeden do syta) i co do jakości (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę do godzin wieczornych.                                        
 7. W Wielki Piątek dalszy ciąg adoracji:
  • O 8.00 – Jutrznia – prowadzi Oaza
  • Od  9.00 do 15.00 zapraszamy dzieci z opiekunami oraz młodzież ze Szkół Podstawowych oraz czcicieli św. Karola Boromeusza.
  • O 14.00 – Róża św. Anny, 
  • O 15.00 – rozpoczęcie nowenny do Mił. Bożego – Honorowa Straż NSPJ
  • O 16.00 – Schola
  • O 17.00 – Róża św. Faustyny
  • O 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie P. Jezusa do grobu
  • O 20.00 – Gorzkie Żale
  • O 21.00 – Droga Krzyżowa z Zamku do kościoła – do udziału zapraszamy parafian, młodzież, harcerzy z pochodniami. Przynieśmy świece.                                                                                    
 8. Adoracja nocna z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę:
  • O 22.00 – Rejon Pasternik – od 23.00 prowadzi Szczep Puszcza
  • O 24.00 – Rejon Grunwaldzka
  • O 1.00 – Rejon Piaski
  • O 2.00 – Rejon Zakościele
  • O 3.00 – Rejon Śródmieście
  • O 4.00 – Rejon Boryczów
  • O 5.00 – Rejon Zagrody-Świdowa-Ogrodowa
  • O 6.00 – Boryczów Strzelnica
 9. Adoracja w Wielką Sobotę:
  • 8.00 – Jutrznia – prowadzi Oaza
  • O   9.00 – Członkowie Dzieła Duch. Adopcji i czciciele Niepokalanego Serca NMP
  • O 17.00 – Róża św. Józefa
  • O 18.00 – Róża MB. Fatimskiej
  • O 19.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – II dzień Nowenny
 10. Do udziału w adoracji przy Grobie Pańskim zapraszamy wszystkich parafian według wyznaczonych rejonów, prosimy o honorowe warty strażaków z OSP (od 21.00 w Wielki Piątek do 14.00 w Wielką Sobotę)  i kawalerzystów z 5 Dywizjonu Artylerii Konnej (od 14.00 do 19.00 w Wielką Sobotę) oraz harcerzy. W czasie nocnej adoracji wyznaczone osoby poprowadzą rozważania przez 30 minut a potem zachowajmy przez pół godziny ciszę, aby umożliwić indywidualną modlitwę.                                                                                                                                                                                                        
 11. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę wokół kościoła od 9.00 – 16.00, co 20 minut. Na Pasterniku II o 12.00. Po poświęceniu zapraszamy do Grobu Pańskiego w kościele.                                                                                                                                         
 12. Liturgię Wigilii Paschalnej (Wielkanocnej)  rozpoczynamy w Wielką Sobotę o 19.30 ze względu na zmianę czasu– (prosimy o świece nie kapiące woskiem)          
 13. W Wielką Niedzielę rezurekcja z procesją wokół Rynku o 6.30 – do udziału zapraszamy strażaków do niesienia krzyża, lampionów, figurki Zmartwychwstałego i baldachimu. Na rezurekcję zapraszamy także orkiestrę strażacką „Lira”.  Prosimy o zabranie feretronów przez delegacje z rejonów. Msze św. w Wielkanoc tak jak w niedzielę. O 17.30 – nabożeństwo eucharystyczne z koronką do Miłosierdzia Bożego kończy obchód Triduum Sacrum. Program Triduum znajduje się w gablotce i na stronie internetowej.                                                                                                                                
 14. Serdeczne podziękowania Dyrekcji, Nauczycielom i Katechetom ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 oraz z Zespołu Szkół Średnich im. Ojca Świętego Jana Pawła II i z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Parafianom także dziękujemy za liczny udział.              
 15. Dziękujemy panu Kazimierzowi Frontowi, który jako wolontariusz podwoził księdza z Komunią św. do chorych przed Świętami. Prosimy zgłaszać chorych, którzy zapraszają do siebie Pana Jezusa w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego lub w Niedzielę Miłosierdzia. Komunię świętą przyniesie im wtedy nadzwyczajny szafarz. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii oraz telefonicznie.
 16. Polecamy kwietniowy numer Czasopisma „Staś” dla dzieci w cenie 10 zł.