Ogłoszenia

6 Niedziela Wielkanocna, 5. maja 2024 r.

 1. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 17.30 oraz w rejonach przy kapliczkach. Szczegóły na plakatach. Podczas majówek polecajmy szczególnie tegorocznych maturzystów i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.                                                                                                                                                           
 2. W poniedziałek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00. Zachęcamy z racji Kongresu Eucharystycznego do adoracji Najświętszego Sakramentu.                                                                                                                                                                                                           
 3. Tegorocznych Maturzystów zapraszamy w poniedziałek na Mszę świętą      o godz. 18:00. Po niej nabożeństwo z modlitwą o światło Ducha Świętego na czas egzaminów i indywidualne błogosławieństwo.                                                                                                                                                                            
 4. Uczniów klas VII ze SP nr 1 zapraszamy w poniedziałek na spotkanie przed bierzmowaniem o 19:00 w sali kina.                                                                                                                       
 5. W środę, 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nowenna do św. Józefa i Świętej Rodziny w środę po Mszy św. o 7.00 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.                                                                                                                                       
 6. W środę przypada dzień imienin ks. Proboszcza. Zapraszamy na Mszę świętą w Jego intencji o 7:00 i pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.                                                                     
 7. W sobotę, 11 maja uroczystość I-szej Komunii św. klas 3-cich ze SP nr 2 na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.
 8. Dzieci z klas 3-cich ze SP nr 2 zapraszamy w niedzielę na Mszę św. oraz na „biały tydzień”  od poniedziałku o 17.30 na majówkę i Mszę św. o 18.00.                                                                                                                             
 9. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.                                                                                                                                      
 10. Dziękujemy kierowcom: Kazimierzowi Frontowi, Marcinowi Szewczykowi i Tadeuszowi Kokoszce za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych.                                                                                                                              
 11. Prosimy czytelników o zainteresowanie się „Gościem Niedzielnym”,  i czasopismem dla dzieci „Staś”.                                                                                                                                                                                              
 12. Dziękujemy  za wszelkie ofiary składane na remont organów. Bardziej szczegółowe sprawozdanie za tydzień.                                                                                              
 13. Zapraszamy do świętowania jubileuszów małżeńskich: srebrnych, rubinowych (czyli czterdziestoletnich) i złotych w niedzielę 9 czerwca podczas Mszy św. o 11.30. Zaproszenia do odebrania w zakrystii i w kancelarii. Prosimy potwierdzić swój udział.                                                                                                            
 14. Honorowe oddawanie krwi dziś (w niedzielę, 5 maja) na Zamku od 10.00 do 14.00