Ogłoszenia

7 Niedziela Wielkanocna, 12. maja 2024 r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 17.30 oraz przy kapliczkach. Zapraszamy. Podczas majówek módlmy się za dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny.                                                 
 2. Dzieci z klas 3-cich ze SP nr 2 i ich rodziny zapraszamy na „biały tydzień” od poniedziałku o 17.30 na majówkę  o 17.30 i Mszę św. o 18.00.                                                                                                                  
 3. W poniedziałek wspomnienie NMP z Fatimy. Nowenna do św. Karola
  i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 17.30. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o           17.30.                                                                                                                                              
 4. We wtorek święto św. Macieja apostoła.                                                                                                                                                                                                  
 5. Nowenna do św. Józefa i Świętej Rodziny w środę po Mszy św. o 7.00 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. 
 6. W sobotę zapraszamy na Uroczystą Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Msza Święta o godz. 20:30, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza. Zakończenie adoracji o godz. 24:00. Zapraszamy       
 7. W przyszłą niedzielę, 19 maja dzieci z klas 4-tych będą świętować rocznicę I-szej Komunii św. Dzieci z klas 4-tych ze SP nr 2  i ich rodzice zgromadzą się o 9.50 przy kościele. Dzieci z klas 4-tych ze SP nr 1 i ich rodzice przyjdą na godzinę 11.20. Spowiedź święta przed rocznicą I-szej Komunii św. 17 maja, w piątek, dla dzieci ze SP nr 2 od 15.30 a dla dzieci ze SP nr 1 od 16.30.
 8. Prosimy czytelników o zainteresowanie się „Gościem Niedzielnym”.                                                                      
 9. Dzieciom z klas 3-cich ze SP nr 2 oraz ich rodzicom dziękujemy za dar ołtarza. Bóg zapłać za ufundowany nowy kociołek na wodę święconą i nowe kropidła.                                                                                                                                         
 10. Dziękujemy  za wszelkie ofiary składane na remont organów. Przypomnijmy, że dnia 21 marca br. wpłaciliśmy już zaliczkę w wysokości połowy kosztów remontu organów w wysokości 77.490 (siedemdziesięciu siedmiu tysięcy, czterystu dziewięćdziesięciu złotych).    W ciągu minionych trzech tygodni w 11 ofiarodawców w kopertach na tacę lub w kancelarii złożyło 3050 zł. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne. Udało się nam zgromadzić już 33.773 zł na drugą część remontu.                                                                                                                     
 11. Zapraszamy do świętowania jubileuszów małżeńskich: srebrnych, rubinowych(czyli czterdziestoletnich) i złotych w niedzielę 9 czerwca podczas Mszy św. o 11.30. Zaproszenia do odebrania w zakrystii i w kancelarii. Prosimy potwierdzić swój udział.                                  
 12. Biblioteka, ul. Bocheńska zaprasza na spotkanie Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic w środę, 15 maja o 18.00 na temat:  „Na usługach gestapo – agenci, konfidenci zdrajcy z okolic Niepołomic”.                                                                                                                                                                                    
 13. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Krakowskiej zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet do Częstochowy w niedzielę 19 maja. Wyjazd o godz. 8.00 ze Staniątek a o 8.15 z Niepołomic z parkingu przy kościele. Koszt 60 zł. Zapisy u Pani Rozalii Klima. Szczegóły na plakacie.