9 Niedziela Zwykła, 2. czerwca 2024 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe w kościele codziennie po Mszy św. o 18.00.
  2. W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.  Nowenna o 7.30 i 17.45 (przed Mszą św.). Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00. W poniedziałek imieniny obchodzi pan Leszek, nasz kościelny. Życzymy wszystkiego najlepszego i powierzamy opiece Świętych.
  3. W poniedziałek Msza św. na Boryczowie Strzelnicy pod krzyżem o 18.30 i procesja.
  4. W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Nowenna do św. Józefa i Świętej Rodziny w środę po Mszy św. o 7.00 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
  5. W 1-szy czwartek czerwca spowiedź od 6.30 i od 17.00. Godzina święta od 17.00.
  6. W piątek uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa. Z racji 1-szego piątku okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 15.30. Od 15.30 do spowiedzi zapraszamy dzieci z klas 3-cich (po 1-szej Komunii św.) Od 16.30 do spowiedzi zapraszamy dzieci z klas 4-tych i 5-tych, a od 17.30 młodzież z klas 7-mych i 8-mych, ze szkół średnich i dorosłych. Pan Jezus zachęca i prosi nas, abyśmy w 1-szy piątek przyjmowali Komunię św. dlatego zachęcamy do udziału we Mszy św. o 16.30 i o 18.00. W piątek dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  7. W piątek z racji uroczystości adoracja Najśw. Sakr. od 15.00 i koronka do Bożego Miłosierdzia. Prowadzi Honorowa Straż Najśw. Serca P. Jezusa. Zapraszamy parafian.
  8. W sobotę o 8.00 wyjazd do Krakowa – Łagiewnik na Ogólnopolską Pielgrzymkę HSNSPJ. Zgłoszenia u p. Marii Kania, tel. 604 674 544. Informacje na plakatach i przy zapisie.
  9. Odwiedziny chorych w piątek, 7. czerwca i w sobotę, 8. czerwca od 8.30.
  10. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Siostrom z ul. Myśliwskiej z racji ich święta patronalnego życzymy opieki Matki Bożej.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszach św. świadectwo świeckiego ewangelizatora Witka Wilka na temat „Bóg w niedzielę i od święta”. Szczegóły na plakatach.
  12. Zapraszamy na oktawę Bożego Ciała: Msza św. o 18.00, po niej nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa i procesja eucharystyczna.
    • poniedziałek, 03 czerwca: Rejon Śródmieście i Stow. Miłośników Ziemi Niepołomickiej
    • wtorek, 04 czerwca – Rejon Grunwaldzka, młodzież – klasy 6-te SP nr 2
    • środa, 05 czerwca – Rejon Zagrody– Ogrodowa– Świdowa, młodzież klasy 6-te SP nr 1
    • czwartek, 06 czerwca – Rejon Boryczów-Strzelnica i Wspólnota Ararat
    • piątek, 07 czerwca – Rejon Zakościele i Honorowa Straż NSPJ
  13. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klas 6-tych będzie w następującym porządku
    • We wtorek zapraszamy z rodzinami klasy 6-te z SP nr 2 a w środę klasy 6-te z SP nr 1
    • We wtorek i środę kandydaci z klas 6-tych przychodzą o 17.45, aby przećwiczyć noszenie feretronów i asystowanie P. Jezusowi ze świecami.O 18.00 Msza św. z udziałem kandydatów i ich rodzin jako publiczne wyznanie wiary. Prosimy o wcześniejszą spowiedź i przyjęcie Komunii św. podczas Mszy św.
    • Po Mszy św. procesja eucharystyczna – uczestnicząc w procesji, niosąc feretron lub świecę wykonuję akt kultu i modlitwy do Boga, angażuję się we wspólnotę Kościoła i wypraszam dla siebie szczególne łaski.
    • Po procesji spotkanie z animatorami w grupach przy kościele, rozdanie testimonium i degustacja cukierków. Szóstoklasiści, którzy nie otrzymają testimonium spotkają się z księdzem proboszczem   we wtorek lub środę w kancelarii o 19.15, aby ustalić jak uzupełnić zaległości. Do tej rozmowy konieczny jest indeks.
  14. W sobotę, 8 czerwca spotkanie dla kandydatów na ministrantów w Domu św. Karola o 11.00
  15. Dziękujemy  za wszelkie ofiary składane na remont organów. Zbiórka do puszek przyniosła 5.972 zł i 10 euro. Bóg zapłać ofiarodawcom. Radzie Duszpasterskiej i wszystkim zaangażowanym w zbiórkę mówimy: „Bóg zapłać” za Waszą pomoc. Na koncie na remont organów zgromadziliśmy 41.103 zł.
  16. Zapraszamy do świętowania jubileuszów małżeńskich: srebrnych, rubinowych
    (czyli czterdziestoletnich) i złotych w niedzielę 9 czerwca podczas Mszy św. o 11.30.