13 Niedz. Zwykła, 30. czerwca 2024 r.

1. W lipcu, w szczególny sposób czcimy Najdroższą Krew Jezusową. W naszym kościele polecamy także siebie i Seniorów opiece św. Anny i św. Joachima.
  2. W poniedziałek  nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00.
  3. W środę święto św. Tomasza apostoła. Nowenna do św. Józefa i Świętej Rodziny po Mszy św. o 7.00 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.
  4. W czwartek rocznica poświęcenia Katedry Wawelskiej. Z racji 1-szego czwartku okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 17.00. Godzina Święta od 17.00
  5. W 1-szy piątek okazja do spowiedziod 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i ich rodzin o 16.30. Nabożeństwo do Serca Jezusowego po Mszy św. o 7.00 i 18.00.
  6. W sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o 7.00.
  7. Wyjazd do chorych w piątek i w sobotę od 8.30, prosimy o kierowców.
  8. Z racji wyjazdów na wakacje prosimy i przypominamy:
    • Przystąp do spowiedzi św. i poproś Boga o szczęśliwe wakacje
    • Pamiętaj o codziennej porannej i wieczornej modlitwie – bądź w kontakcie z Bogiem
    • Przed wyjazdem sprawdź, gdzie możesz uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., aby wziąć w niej udział.
    • Pamiętaj o znaku krzyża przed podróżą oraz przed i po posiłku.Zachowuj przykazania – z wakacji także zdasz sprawozdanie Bogu.
    • Pamiętaj o odpowiednim stroju w kościele
    • Dziecku wyjeżdżającemu na zorganizowany wypoczynek daj prośbę o zaprowadzenie dziecka na Mszę św. Porozmawiaj o tym z organizatorem i wychowawcą-opiekunem.
  9. Dziękujemy  za wszelkie ofiary składane na remont organów. Na ten cel zgromadziliśmy 50.653 zł. W ciągu miesiąca czerwca ofiarodawcy złożyli 9.550 zł. Bóg zapłać.
  10. W dniach 24 lica do 3 sierpnia br. schola wyjeżdża na wakacje nad morze, do Rewala. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy dzieci lub młodzież spoza scholi.   Informacje dla rodziców na plakacie i u ks. Jarosława.
  11. W dniach od 6 do 11 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Tradycyjnie w tej pielgrzymce będzie brała udział Grupa Niepołomicka. Zapisy na Pielgrzymkę rozpoczną się w naszej Parafii 1 sierpnia. Już dziś zachęcamy, aby wspólnie wyruszyć na pielgrzymi szlak. Kto jednak z różnych powodów nie może pielgrzymować, ma okazję włączyć się duchowo w dzieło pielgrzymki poprzez  tzw. BANK MODLITWY. Jeśli ktoś ma intencję, w której szczególnie się modli i chce, aby została włączona do modlitwy różańcowej w trakcie drogi, można ją zapisaną na kartce i wrzucić do specjalnie oznaczonej puszki. Ewentualne ofiary złożone przy tej okazji będą wsparciem organizacji grupy z Niepołomic.
  12. Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby dzieci podczas Mszy św. nie jeździły na rowerkach, hulajnogach, rolkach wokół kościoła. Prosimy także, aby dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym powstrzymały podczas Mszy św. od picia i jedzenia. Prosimy o zachowanie szacunku dla Mszy św. i miejsca świętego jakim jest kościół i plac wokół kościoła oraz dla modlących się.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy „Misyjne Drogi” w cenie 7 zł. „Misyjne Drogi” prezentują rodziny, które wraz z dziećmi wyjechały na misje. „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł, „Trwajcie w miłości”, dwumiesięcznik ewangelizacyjny w cenie 10 zł., Dla dzieci  czasopismo „Staś” numer lipcowy na wakacje.