16 Niedziela Zwykła, 21 lipca 2024 r.

1. W lipcu, w szczególny sposób czcimy Najdroższą Krew Jezusową. W naszym kościele polecamy także siebie i Seniorów opiece św. Anny i św. Joachima.
  2. W poniedziałek  święto św. Marii Magdaleny. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.50. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00.
  3. We wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  4. W środę wspomnienie św. Kingi, dziewicy, nowenna do św. Józefa i Świętej Rodziny po Mszy św. o 7.00, a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.
  5. W czwartek św. Jakuba apostoła. Dodatkowe błogosławienie pojazdów po Mszy św. o 7.00 i 18.00 na parkingu przed kościołem z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.
  6. W piątek, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, patronów wszystkich seniorów.  Modlitwy do św. Anny czczonej od wieków w naszym kościele po Mszy św. o 7.00 i o 18.00.
  7. W przyszłą niedzielę, 28 lipca, zapraszamy na pielgrzymkę Seniorów do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Msza św. o 12.00.
  8. W dniach od 6 do 11 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy na Pielgrzymkę do Grupy Niepołomickiej rozpoczną się w naszej Parafii 1 sierpnia. Kto jednak nie może pielgrzymować, ma okazję włączyć się duchowo w dzieło pielgrzymki poprzez  tzw. BANK MODLITWY. Powierzmy intencje modlitewne,  pielgrzymom zapisując ją na kartce i wrzucając do skarbonki z napisem Bank Modlitwy.
  9. Dziękujemy za kolejne koperty z ofiarami na organy oraz ofiary przesłane na konto parafialne. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  11. Prosimy, aby uszanować świętość cmentarza i bezpieczeństwo pieszych i nie przejeżdżać przez cmentarz na rowerze, na hulajnodze i nie próbować tam jeździć skuterami i motocyklami. Przypominamy, że teren ścieżki na cmentarzu jest monitorowany. Ta sama prośba dotyczy placu kościelnego.
  12. W imieniu kierowców dziękujemy  pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię na pasach i przez swoje opanowanie dają kierowcom szansę na zahamowanie.
  13. Kierowcy dziękują kierowcom za oszczędne parkowanie. Jedno miejsce na jeden samochód. Na parkingu przed kościołem obowiązuje zasada: zaparkuj, załatw i odjedź czyli ZZO. Parkowanie dłuższe jest możliwe na parkingu przed plebanią i na parkingu zapasowym, tzw. zielonym
  14. Mieszkańcy plebanii i pracownicy parafii dziękują za nieparkowanie na kopertach. Ks. Proboszcz dziękuje za delikatne ruszanie z parkingu bo to nie niszczy nawierzchni.
  15. Dziś rozpoczęliśmy ogólnopolski tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata” dlatego po każdej Mszy św. błogosławienie pojazdów: samochodów, motocykli, rowerów i  elektrycznych hulajnóg. Błogosławienie pojazdów na parkingu przed kościołem, na parkingu przed plebanią i zapasowym „zielonym parkingu” oraz na placu manewrowym. Nie będziemy wychodzić do błogosławienia na parking na Rynku. Po ogłoszeniach nastąpi ogólne błogosławieństwo wszystkich pojazdów a po błogosławieństwie i rozesłaniu kapłani wyjdą, aby pokropić wodą święconą każdy pojazd. Służba kościelna w koszykach będzie mieć pamiątki ze św. Krzysztofem. Do tego koszyka także można wrzucić ofiarę na pojazdy dla misjonarzy. Bóg zapłać.