18 Niedziela Zwykła, 4 sierpnia 2024 r.

1. Dziś (w niedzielę) wspomnienie św. Jana Vianney’a, kapłana, patrona proboszczów.
  2. W poniedziałek  nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.50. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00.
  3. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. We wtorek w kościele o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. O 10.00 pożegnanie pielgrzymów wyruszających w Grupie Niepołomickiej. Dziś (w niedzielę) zapisy po Mszach świętych od 8.00 do 14.00 i od 17.00 do 19.00 a poniedziałek od 17.00 do 19.00. Powierzmy nasze intencje modlitewne pielgrzymom zapisując je na kartce i wrzucając do skarbonki z napisem Bank Modlitwy.
  4. W środę nowenna do św. Józefa i Świętej Rodziny po Mszy św. o 7.00, a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.
  5. W czwartek wspomnienie św. Dominika, kapłana.
  6. W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  7. W sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  8. Dziękujemy za kolejne ofiary na organy. Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Polecamy „Gościa Niedzielnego” a dla dzieci sierpniowy numer miesięcznika „Staś”.
  10. Prosimy, aby uszanować świętość cmentarza i bezpieczeństwo pieszych i nie przejeżdżać przez cmentarz na rowerach, na hulajnogach, skuterach motocyklach. Przypominamy, że teren ścieżki na cmentarzu jest monitorowany. Ta sama prośba dotyczy placu kościelnego.
  11. Dziękujemy kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Kazimierzowi Frontowi i Marcinowi Szewczykowi za powiezienie księży do chorych.
  12. Pan Burmistrz oraz Biblioteka Publiczna zapraszają w niedzielę 4 sierpnia w godzinach od 15.00 do 17.00 do Parku Miejskiego (w razie niepogody do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa) na Letnią Wymianę Książek połączoną z atrakcjami dla dzieci.