19 Niedziela Zwykła, 11 sierpnia 2024 r.

1. Dziś (w niedzielę) wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  2. W poniedziałek  nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.50. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00.
  3. We wtorek święto NMP Kalwaryjskiej.
  4. W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Nowenna do św. Józefa i Świętej Rodziny po Mszy św. o 7.00, a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. W środę o 18.00 Msza św. wigilijna z uroczystości Wniebowzięcia NMP.
  5. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. (o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.30 i 18.00). Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół.
  6. W piątek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla.
  7. W sobotę święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  8. Dziękujemy za kolejne ofiary na organy. Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Polecamy „Gościa Niedzielnego” a dla dzieci sierpniowy numer miesięcznika „Staś”.
  10. Prosimy, aby uszanować świętość kościoła i placu wokół kościoła czyli dawnego cmentarza przez odpowiedni strój. Stroje plażowe są nie na miejscu. Prosimy, aby dzieci wdrażać także do szacunku wobec miejsca świętego i do szacunku wobec modlących się ludzi. Prosimy, aby już w domach uczyć dzieci ciszy i koncentracji.
  11. Dziś (w niedzielę) koncert Orkiestry Dętej Podstolice w Parku Miejskim o 17.00.
  12. W czwartek, 15 sierpnia „Ziołomania” w Osiedlu Podegrodzie k. Zamku od 11.00 do 17.00. W programie konkurs na najpiękniejszy bukiet. Szczegóły na plakatach.
  13. W ostatnim czasie oczyściliśmy z glonów  dachówki na dachu nad prezbiterium i kaplicami. Przy czyszczeniu najwyższej części dachu niezwykle pomogli strażacy, za co im serdecznie dziękujemy.
  14. W miniony wtorek na początek pielgrzymki poczęstowaliśmy pielgrzymów kawą i drożdżówkami. Dziękujemy członkom Rady Parafialnej za zorganizowanie tego poczęstunku. W miniony czwartek nasza parafia poczęstowała pielgrzymów kolacją w Dłużcu za Wolbromiem. Dziękujemy panu Jarosławowi Pieprzycy i pani Iwonie  Żarów za  pieczywo i drożdżówki, Restauracji „Joanna” i Właścicielom za przygotowanie ciepłego posiłku dla 240 pielgrzymów, Państwu Januszowi i Barbarze Kostuchom za pomoc w dowiezieniu i wydaniu kolacji. Wszystkim niech dobry Bóg wynagrodzi.
  15. W dalszym ciągu można podpisywać protesty przeciwko niezgodnym z prawem zmianom w nauce religii w szkołach. Protesty wyłożone na stoliku przed ołtarzem. Dziękujemy za 383 złożone protesty. W intencji obrony religii w szkole podejmujemy także nowennę do św. Andrzeja Boboli modląc się do niego po każdej Mszy św. od dziś do 19 sierpnia włącznie.