Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia 2024 r.

1. W uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. tak jak w każdą niedzielę. (o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.30 i 18.00). Udział we Mszy św. w dzisiejsze święto jest obowiązkowy.
  2. Bogu Najlepszemu i Matce Najświętszej dziękujemy za szczęśliwy przebieg Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Bóg zapłać ks. Michałowi Korbelowi i ks. Jakubowi Gierczakowi z Podłęża za zorganizowanie i poprowadzenie do Częstochowy Grupy Niepołomickiej liczącej 240 osób. Bóg zapłać za udział w pielgrzymowaniu Siostrom Augustiankom: Siostrze Goretti i Siostrze Teresie. W dniu wejścia Grupa Niepołomicka liczyła prawie 300 osób. Wyrażamy uznanie wszystkim pielgrzymom i dziękujemy za wysiłek duchowy i fizyczny oraz za modlitwy w naszej intencji. Wyrażamy uznanie wszystkim rodzinom, które z małymi dziećmi, pchając wózki pielgrzymowały do Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim służbom i diakoniom, które pomagały pielgrzymom w drodze. Warto podkreślić zaangażowanie diakonii muzycznej, trud kwatermistrzów szukających noclegów, wysiłek służb porządkowych, które kierowały marszem pielgrzymki. Wielki był wysiłek wolontariuszy, którzy ładowali na samochód i rozładowywali codziennie pięć ton bagaży. Dziękujemy technicznym dbającym o nagłośnienie oraz służbie medycznej i pielęgniarkom, które ratowały obolałe nogi pielgrzymów i pomagały w innych dolegliwościach. Bóg zapłać P. Andrzejowi Korabikowi za wypożyczenie ciężarówki do przewozu bagaży oraz busa do przewozu potrzebujących pomocy. P. Dariuszowi Palińskiemu dziękujemy za posługę kierowcy. Dziękujemy ks. Edwardowi i parafii Jazy za kolację dla pielgrzymów w środę w Kroczycach. Pan Burmistrz przygotował obiad dla pielgrzymów w Imbramowicach i wspomógł organizację pielgrzymki. Za tę życzliwość serdecznie P. Burmistrzowi dziękujemy. Dziękujemy Parafiom i proboszczom z Kłaja i z Szarowa-Dąbrowy, za odwiedziny pielgrzymów w drodze połączone z poczęstunkiem. Wszystkim za wysiłek wypływający z wiary w Boga i z miłości do Matki Bożej i miłości bliźnich niech Bóg wynagrodzi stokrotnie.
  3. Prosimy, aby uszanować świętość kościoła i placu wokół kościoła czyli dawnego cmentarza przez odpowiedni strój. Stroje plażowe są nie na miejscu. Prosimy, aby dzieci wdrażać także do szacunku wobec miejsca świętego i do szacunku wobec modlących się ludzi. Prosimy, aby już w domach uczyć dzieci ciszy i koncentracji.
  4. Dziś (w czwartek), „Ziołomania” w Osiedlu Podegrodzie k. Zamku od 11.00 do 17.00. W programie konkurs na najpiękniejszy bukiet. Szczegóły na plakatach.
  5. Dziękujemy za podpisane protesty przeciwko niezgodnym z prawem zmianom w nauce religii w szkołach. W ciągu dwóch niedziel złożono 490 protestów. Bóg zapłać. W intencji obrony religii w szkole podejmujemy także nowennę do św. Andrzeja Boboli modląc się do niego po każdej Mszy św. do 19 sierpnia włącznie. W Polsce pojawiają się opinie profesorów prawa, którzy wskazują, że minister edukacji łamie praworządność a decyzja o zmianach nauki religii w szkole powinna być zaskarżona do Trybunału Stanu.
  6. Po modlitwie do św. Andrzeja Boboli poświęcenie ziół i końcowe błogosławieństwo.