22 Niedziela Zwykła, 1 września 2024 r.

1. W naszej parafii witamy drugiego organistę, naszego parafianina, pana Karola Wątrobę.Życzymy, aby Pan Bóg błogosławił Mu w pracy.
  2. Dziś (w niedzielę) wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy
  3. Dziś (w niedzielę) Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony a szczególnie za owoce i plony ziemi. Z wdzięcznością modlimy się za wszystkich rolników, ogrodników i sadowników. Dziękujemy także za czas szczęśliwie przeżytych wakacji. Zapraszamy na Mszę św. w Parku Miejskim. (w niedzielę) dziś o 13.00
  4. Podsumowując wakacje dziękujemy ks. Michałowi za przeprowadzenie dwutygodniowych rekolekcji oazowych dla młodzieży i  przewodniczenie Grupie Niepołomickiej w drodze na Jasną Górę. Ks. Jarosławowi dziękujemy za zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdu scholi do Rewala nad Bałtyk. Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom, opiekunom i animatorom.
  5. W poniedziałek, 2 września zapraszamy na Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego:
    • O 8.00 młodzież i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Średnich im. Ojca Świętego Jana Pawła II i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
    • O 9.00 ze Szkoły Podstawowej nr 2 klasy od 4 do 8 włącznie.
    • O 11.00 ze Szkoły Podstawowej nr 2 klasy od 0 do 3 włącznie
    • O 10.00 ze Szkoły Podstawowej nr 1 klasy od 4 do 8 włącznie.
    • O 12.00 ze Szkoły Podstawowej nr 1 klasy od 0 do 3 włącznie
    • Do dyspozycji rodziców będzie parking na placu manewrowym.
  6. Zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi na początek roku szkolnego podczas Mszy św. niedzielnych oraz w tygodniu, rano od 6.30 do 7.15, podczas Mszy św. w poniedziałek, na początek roku oraz wieczorem od poniedziałku do środy włącznie od 18.00, w czwartek od 17.00 i w piątek od 15.30.
  7. W poniedziałek  nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.50. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 13.00 do 18.00.
  8. We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  9. W środę wspomnienie 10-ciu Sióstr Nazaretanek z Nowogródka, męczennic.  Nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny po Mszy św. o 7.00, a do M.B. Nieust. Pomocy o 17.30.
  10. W I-szy czwartek okazja do spowiedzi od 6.30 i od 17.00. Godzina święta od 17.00.
  11. Z racji I-szego piątku okazja do spowiedzi św. od 6.30 a od 15.30 zapraszamy klasy 4-te, 5-te, 6-te, od 17.30 klasy 7-me, 8-me, młodzież i dorosłych. O 16.30 dodatkowa Msza św. Litania do Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy św. o 7.00, 16.30 i 18.00.
  12. W I-szą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o 7.00.
  13. Wyjazd do chorych w piątek i w sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.
  14. Dziewczęta i chłopców ze szkół podstawowych zapraszamy do Scholi Exodus. Informacje o zapisach na plakatach i na Facebooku scholi.
  15. Biblioteka Publiczna zaprasza na Narodowe Czytanie w piątek, 6 września o 18.00, w Zamku Królewskim. Fragmenty „Kordiana” Juliusza Słowackiego przeczyta aktor Wiktor Zborowski.
  16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ciekawe artykuły znajdziemy w Gościu Niedzielnym oraz w Misyjnych Drogach. Jest już także „Staś” dla dzieci na wrzesień.
  17. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii. Wyjazd autobusem spod plebanii w niedzielę, 8 września o 6.30. Koszt 30 zł od osoby. Zapisy w kancelarii i w zakrystii.
  18. Dziś, z racji 1 września dziękujemy Bogu za wolną Ojczyznę, modlimy się za poległych obrońców Ojczyzny szczególnie we wrześniu 1939 r. Wyraźmy naszą wdzięczność wobec Boga i wobec Żołnierzy Września 1939 r. śpiewem i złożeniem zapalonego znicza przed tablicą poświęconą żołnierzom Dywizjonu Pociągów Pancernych.