23 Niedziela Zwykła, 8.09. 2024 r.

1. W poniedziałek, wspomnienie bł. Anieli Salawy, która pochodziła z pobliskiego Sieprawia.
  2. W poniedziałek  nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.50. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00.
  3. W środę nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny po Mszy św. o 7.00, a do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30.
  4. W czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. O godz. 19.00 Msza św. w intencji uzdrowienia duszy, ducha i ciała, którą odprawi ks. Jan Reczek.
  5. W piątek wspomnienie  św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Od 17.30 nabożeństwo fatimskie.
  6. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża. Rozpoczyna się odpust w Mogile, w Sanktuarium Krzyża Świętego. Program na plakacie w przedsionku kościoła.
  7. Zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe Pielgrzymów z Grupy Niepołomickiej. Rozpoczęcie w sobotę, 14 września Mszą św. o 18.00 w naszym kościele.
  8. Dziękujemy kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Kazimierzowi Frontowi i Kazimierzowi Korabikowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych.
  9. Dziewczęta i chłopców ze szkół podstawowych zapraszamy do Scholi Exodus. Informacje o zapisach na plakatach i na Facebooku scholi.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ciekawe artykuły znajdziemy w Gościu Niedzielnym oraz w Misyjnych Drogach. Jest także „Staś” dla dzieci na wrzesień. Warto sięgnąć do magazynu „Historia Kościoła” poruszającego temat rzekomego milczenia Piusa XII wobec niemieckich zbrodni.  Magazyn w cenie 12 zł.
  11. Uwaga młodzież z klas siódmych ze Szkół Podstawowych i ich Rodzice! W przyszłą niedzielę, 15 września nastąpi rozdanie indeksów na 2-gi rok przygotowania do bierzmowania. Młodzież z klas siódmych ze SP nr 2 otrzyma indeksy w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o 8.30 a młodzież z klas siódmych ze SP nr 1 otrzyma indeksy w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o 10.00.
  12. Zebranie rodziców klas 7-mych ze SP nr 2 we wtorek, 17 września o 19.00 w sali dawnego kina. Zebranie rodziców klas 7-mych ze SP nr 1 w środę, 18 września o 19.00 w sali dawnego kina. Zapraszamy.
  13. Uwaga dzieci z klas 3-cich ze Szkoły Podstawowej. Uwaga Rodzice, przygotowujący swoje dzieci do I Komunii św. Jednym z najważniejszych elementów przygotowania się do I Komunii św. jest udział dzieci i ich rodzin we Mszy św. niedzielnej. Pomocą będzie specjalny kalendarz dla dziecka pt. Anielskie drogowskazy. W tym kalendarzu, który zawiesimy na ścianie, będziemy wklejać otrzymywane co niedzielę obrazki, aby pamiętać o spotkaniu z Jezusem. Kalendarze i kartkę dla rodziców rozda kapłan a obrazek z dzisiejszej niedzieli poda ministrant w kościele po Mszy św. o 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Po Mszy św. wigilijnej w sobotę o 18.00, po Mszy św. o 7.00, 16.30 i 18.00 dziecko z opiekunem zgłosi się do zakrystii. A co dostaną rodzice? Dla nich przygotowany jest tekst czytanki dla dzieci na dobranoc. Czytanka przypomni Ewangelię usłyszaną w kościele i pobudzi do refleksji.
  14. Z racji wypadającego dziś (w niedzielę) święta Narodzenia NMP nastąpi teraz poświęcenie ziarna na zasiew. Po poświęceniu ziarna adoracja Najświętszego Sakramentu.