24 Niedziela Zwykła, 15. 09. 2024 r.

1. Dziś, (w niedzielę) oddajemy cześć NMP Bolesnej.
  2. W poniedziałek, wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  3. W poniedziałek  nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.50. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00.
  4. W środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona polski. Nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny po Mszy św. o 7.00, a do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30.
  5. W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, kapłana, Pawła i Towarzyszy z Korei.
  6. W sobotę święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty. Panu Mateuszowi, naszemu kościelnemu składamy serdeczne życzenia imieninowe.
  7. W przyszłą niedzielę 22 września, na prośbę Ks. Arcybiskupa, zbiórka do puszek po Mszach świętych na potrzeby pracy duszpasterskiej z młodzieżą.
  8. Dziewczęta i chłopców ze szkół podstawowych zapraszamy do Scholi Exodus. Spotkanie w piątek o 17.00 w Domu św. Karola.
  9. Uwaga młodzież z klas siódmych ze Szkół Podstawowych i ich Rodzice! W przyszłą niedzielę, 22 września nastąpi przekazanie przez Rodziców Pisma św. Nowego Testamentu na 2-gi rok przygotowania do bierzmowania. W przyszłą niedzielęRodzicewręczą Nowy Testament swoim dzieciom z klas 7-mych ze SP nr 2, podczas Mszy św. o 8.30 a dzieciom z klas 7-mych ze SP nr 1 Rodzice przekażą N. Testament, podczas Mszy św. o 10.00.
  10. Zebranie rodziców klas 7-mych ze SP nr 2 we wtorek, 17 września o 19.00 w sali dawnego kina. Zebranie rodziców klas 7-mych ze SP nr 1 w środę, 18 września o 19.00 w sali dawnego kina. Podczas zebrania omówimy szczegóły wręczenia Nowego Testamentu młodzieży i będzie można nabyć N. Testament w cenie hurtowej. Przedstawiony zostanie także program pracy z młodzieżą klas 7-mych w roku szkolnym 2024/2025. Zapraszamy.
  11. Uwaga dzieci z klas 3-cich ze Szkoły Podstawowej. Uwaga Rodzice klas 3-cich! Jednym z najważniejszych elementów przygotowania się do I Komunii św. jest udział dzieci i ich rodzin we Mszy św. niedzielnej. Pomocą będzie specjalny kalendarz dla dziecka pt. Anielskie drogowskazy. W tym kalendarzu, który zawiesimy na ścianie, będziemy wklejać otrzymywane co niedzielę obrazki, aby pamiętać o spotkaniu z Jezusem. Kalendarze dzieciom z klas 3-cich, które go jeszcze nie otrzymały rozda kapłan a obrazek z dzisiejszej niedzieli i czytankę dla rodziców poda ministrant w kościele po Mszy św. o 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Po Mszy św. wigilijnej w sobotę o 18.00, po Mszy św. o 7.00, 16.30 i 18.00 dziecko z opiekunem zgłosi się do zakrystii. Prosimy rodziców uczniów klas 3-cich!  Przeczytajcie czytankę dla dzieci na dobranoc. Czytanka przypomni Ewangelię usłyszaną w kościele i pobudzi do refleksji.
  12. Spotkanie rodziców klas 3-cich ze SP nr 2 w poniedziałek 23 września o 19.00 w sali dawnego kina.
  13. Spotkanie rodziców klas 6-tych ze SP nr 1 i ze SP nr 2 we środę, 25 września o 19.00 w sali dawnego kina.
  14. Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary które rozpocznie się w naszym kościele w czwartek, 26 września o 19.00. Szczegóły na plakatach. Dla osób dorosłych, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania Seminarium jest szansą, aby do tego sakramentu zacząć się przygotowywać. Prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
  15. Klinika ALLMEDICA zaprasza na bezpłatna kolonoskopię osoby w wieku 50-65 lat. Informacje i kontakt na www.allmedica.pl oraz na plakatach i ulotkach.
  16. Klub Poszukiwaczy Historii zaprasza w środę, 18 września o 18.00 na spotkanie pt. „O czym szumi Puszcza? Opowie o tym w Bibliotece, ul. Bocheńska p. Wojciech Wimmer.
  17. Ogłoszenia są wywieszone w gablocie i w przedsionku oraz na www.parafianiepolomice.pl