28 Niedziela Zwykła, 13.10.2024 r.

1. Dziś (w niedzielę) wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Nabożeństwo fatimskie dziś (w niedzielę) od 17.30
  2. W poniedziałek, wspomnienie św. Marii Małgorzaty Alacoque. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.20. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola +-do 17.30.
  3. We wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  4. W naszej Parafii nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o 17.30. W poniedziałek zapraszamy klasy 8-me ze SP nr 1. We wtorek na różaniec w kościele o 17.30 zapraszamy klasy 5-te i 7-me ze SP nr 2 a  w środę klasy 5-te i 7-me ze SP nr 1. W czwartek na różaniec do kościoła na 17.30 zapraszamy kl. 3-cie ze SP nr 1 a w piątek klasy 4-te ze SP nr 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przy kapliczkach. Modlitwa różańcowa uszlachetnia serce człowieka i pomaga przezwyciężać trudności dzięki wstawiennictwu Matki Bożej.
  5. W środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W środę 16 października rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża w roku 1978. Nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny po Mszy św. o 7.00, a do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.15 a potem różaniec.
  6. W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  7. W piątek święto św. Łukasza, ewangelisty. Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o 7.00 z racji 3-ciego piątku. Schola zaprasza dzieci ze SP na spotkanie w piątek o 17.00.
  8. W sobotę wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika. Dzieci od 1-szej do 6-tej klasy zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych, w najbliższą sobotę, 19 października o godz. 11.00 w Domu św. Karola.
  9. Uwaga! Dzieciom z klas 3-cich, czytankę dla rodziców i obrazek do wklejenia w kalendarzu poda ministrant stojący przed ołtarzem, lub prosimy o podejście  po Mszy św. do zakrystii.
  10. Spotkania klas 8-mych ze SP nr 1 w poniedziałek, 14 października  i we wtorek, 15 października o 18.30 według podziału grup
  11. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Włoch z okazji Roku Świętego w dniach 28 maja do 4 czerwca 2025 r.  Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Zostały ostatnie miejsca.
  12. Przyjmujemy na wypominki całoroczne i jednorazowe w zakrystii i w kancelarii. Kartki wypominkowe przy prasie katolickiej. Prosimy o czytelne wypisanie śp. Zmarłych na kartkach a przy wypominkach rocznych konieczne jest podanie godziny Mszy św. przed którą mają być wypominani nasi śp. Zmarli.
  13. Zachęcamy, aby chorzy, którzy nie mogą być w kościele w niedzielę a są w stanie łaski uświęcającej, poprosili o przyniesienie Komunii św. przez nadzwyczajnego szafarza. Zgłoszenia dokonujemy w kancelarii lub w zakrystii.
  14. Zwróćmy uwagę na prasę katolicką: miesięcznik „Staś” dla dzieci, Gość Niedzielny i dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości” z artykułami wartymi przeczytania: „Nawrócenie Rudolfa Hoessa” i „Naukowcy o ludzkiej duszy” oraz „Demokracja bez wartości przemienia się w totalitaryzm”
  15. Ks. Proboszcz dziękuje za zaproszenie na uroczystość pasowania na uczniów SP nr 1, która odbędzie się w poniedziałek. Nie mogąc uczestniczyć w tej uroczystości ks. Proboszcz w najbliższy wtorek w intencji pierwszoklasistów ze SP nr 1, w intencji ich rodzin i nauczycieli odprawi Mszę św. prosząc o Boże błogosławieństwo dla nich.
  16. Ojciec Jan z Towarzystwa Ducha Świętego dziękuje za ofiarowane 14.308 złotych, które zostaną przeznaczone na dom dla spotkań z dziećmi i młodzieżą. Ofiarodawcom niech Bóg wynagrodzi.
  17. Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza do Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach ul. Totus Tuus 32 w przyszła niedzielę 20 października na spotkanie autorskie i prezentację książek. Do zabrania zaproszenia z programem przy prasie katolickiej.
  18. Biblioteka Publiczna zaprasza:
    • Dzieci w wieku od 5-ciu do 7-miu lat wraz z rodzicami na spotkanie ze Zofią Stanecką autorką książeczek o przygodach Basi we wtorek, 15 października o 17.00 w Izbie Regionalnej.
    • Zaprasza także na spotkanie Klubu Poszukiwaczy Historii  nt. „Pocztówka z Niepołomic” w środę, 16 października o 18.00 na Zamku w Sali Jagiellońskiej.
  19. Po Mszy św. zbiórka ofiar  do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiarodawcom w imieniu stypendystów Fundacji serdeczne Bóg zapłać.