30 Niedziela w ciągu roku – rocznica poświęcenia własnego kościoła – 27.10.2024 r.

1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o 17.30 do czwartku włącznie.  Dzieci przyniosą na ostatni różaniec w czwartek plansze różańcowe.
  2. W poniedziałek święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.25 i o 17.20. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 17.30.
  3. Okazja do spowiedzi św. przed uroczystością Wszystkich Świętych i przed odpustem ku czci św. Karola Boromeusza w poniedziałek i wtorek od 6.30 do 7.15 i od 18.00. W środę i w czwartek okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 17.00.
  4. W czwartek Msza św. wigilijna z uroczystości Wszystkich Świętych o 18.00. W czwartek Godzina Święta od 17.00.
  5. W piątek, 1 listopada br. uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o 16.30 w kościele.  Na cmentarzu będzie dodatkowa Msza św. o 14.30 a po niej procesja z wypominkami i modlitwami za zmarłych. W dniu 1 listopada  na naszym cmentarzu kwesta na odnowę starych grobów. O 19.00 różaniec na cmentarzu. 1-szy listopada to także 1-szy piątek miesiąca dlatego będzie okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św.
  6. W 1-szą sobotę, 2-giego listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W sobotę Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o 7.00. Po Mszy św. o 18.00 procesja z wypominkami po kościele.
  7. Odwiedziny chorych w 1-szy piątek czyli w uroczystość Wszystkich Świętych i 1-szą sobotę czyli w Dzień Zaduszny od 8.30. Prosimy o kierowców.
  8. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych i w intencjach Ojca św. i w tym dniu przyjmą Komunię św., mogą zyskać raz dziennie odpust zupełny i ofiarować wybranej duszy pokutującej w czyśćcu.
  9. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Kartki wyłożone w kościele na stolikach.
  10. W niedzielę, 3 listopada będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Karola Boromeusza. Odpust będziemy przeżywać jako dzień dziękczynienia Bogu za to, że możemy żyć i pracować na Ziemi Niepołomickiej, na której szczególną opieką otacza nas św. Karol Boromeusz. Na sumę odpustową o 13.00 zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie klasy 8-me wraz z rodzicami i wszystkie grupy parafialne. Uczniów klas 8-mych szczególnie powierzymy św. Karolowi z racji czekających ich egzaminów i decyzji o wyborze szkoły średniej.
  11. Za dwa tygodnie rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje poświęcone Sercu Jezusowemu połączone z wprowadzeniem do naszej świątyni relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque, wielkiej apostołki Bożego Serca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Zimończyk, sercanin, krajowy dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. W przyszłą niedzielę 3 listopada zostanie odczytany jego list zapowiadający to ważne wydarzenie w życiu naszej parafii.