11 Niedziela Zwykła, 16. czerwca 2024 r.

1. Obchodząc Dni Niepołomic polecajmy Bogu przez wstawiennictwo św. Karola Boromeusza naszą Gminę, Mieszkańców i Władze Miasta i Gminy. Przyzywajmy także opieki Bożej przez wstawiennictwo beatyfikowanego w sobotę błogosławionego Księdza Michała Rapacza.
  2. Nabożeństwa czerwcowe w kościele codziennie po Mszy św. o 18.00.   Podczas nabożeństw czerwcowych modlimy się do naszych Patronów, świętych Męczenników z Góry Ararat przygotowując się duchowo do odpustu parafialnego w niedzielę 23 czerwca.
  3. W poniedziałek  wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00.
  4. W środę nowenna do św. Józefa i Świętej Rodziny po Mszy św. o 7.00 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.
  5. W czwartek wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana, apostoła Kazachstanu w czasach stalinowskich.
  6. W piątek wspomnienie św.  Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  7. Z racji duchowych przygotowań do odpustu, z racji końca roku szkolnego zapraszamy do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i sobotę od 6.30 i od 18.00. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi szczególnie w środę, czwartek i piątek od 6.30 i od 17.00.
  8. Msze dziękczynne na zakończenie roku szkolnego w czwartek:
    • Klasy 0-3 ze SP nr 1 o 9.30
    • Klasy 4-8 ze SP nr 1 o 10.30
    • Klasy 0-3 ze SP nr 2 o 8.15
    • Klasy 4-8 ze SP nr 2 o 11.45
  9. W piątek na Mszę dziękczynną o 8.00 zapraszamy młodzież z Zespołu Szkół Średnich im. Ojca św. Jana Pawła II oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
  10. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci św. Męczenników z Góry Ararat. Sumę o godz. 13.00 odprawi ks. Profesor Henryk Sławiński. Podczas sumy uroczyste wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  11. Do udziału w uroczystości odpustowej zapraszamy parafian, służbę liturgiczną, oazę, scholę, szafarzy, kręgi rodzin, wspólnotę Ararat, zespoły rejonowe, poczty sztandarowe oraz druhów z OSP. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas 3-cich w strojach pierwszokomunijnych oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwonkami.
  12. Dziewczynki sypiące kwiaty oraz chłopców z dzwonkami zapraszamy na krótką próbę, w piątek 21 czerwca po nabożeństwie czerwcowym około 18.45. Próba jest konieczna, dla dobrego przebiegu procesji.
  13. Dziękujemy  za wszelkie ofiary składane na remont organów.
  14. W dniach 24 lica do 3 sierpnia br. schola wyjeżdża na wakacje nad morze, do Rewala. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy dzieci lub młodzież spoza scholi.   Informacje dla rodziców na plakacie i u ks. Jarosława.
  15. Przyszły rok 2025 będzie w Kościele Katolickim obchodzony jako Rok Jubileuszowy. Wśród wielu spotkań będzie także podczas wakacji spotkanie młodzieży z całego świata w Rzymie. Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy na 1-sze spotkanie informacyjno-organizacyjne we wtorek, 18 czerwca o godz. 19.00 w Domu św. Karola, w Niepołomicach. ul. Piękna 2. Wyjazd organizuje ks. Michał Korbel.
  16. Na skutek uwag parafian Duszpasterska Rada Parafialna zwraca się z prośbą do rodziców, aby dzieci podczas Mszy św. nie jeździły na rowerkach, hulajnogach, rolkach wokół kościoła. Rada prosi także, aby nie przynosić zabawek dla dzieci, najwyżej jedną kolorową książkę ale o charakterze religijnym. Prosimy także, aby dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym powstrzymały podczas Mszy św. od picia i jedzenia. Szacunek dla Mszy św. i miejsca świętego jakim jest kościół i plac wokół kościoła oraz ludzi zgromadzonych na modlitwie uzasadniają powyższe prośby.