27 Niedziela Zwykła, 6.10.2024 r.

1. Witamy serdecznie w naszej parafii o. Jana z Towarzystwa Ducha Świętego, duszpasterza na Ukrainie. Dziś (w niedzielę) wspominamy św. Brunona, kapłana.
  2. W poniedziałek, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.20. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 17.30.
  3. W naszej Parafii zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o 17.30. W poniedziałek różaniec w intencji Ojczyzny. Do udziału zapraszamy klasy 8-me ze SP nr 1 i SP nr 2. We wtorek na różaniec w kościele o 17.30 zapraszamy klasy 5-te i 7-me ze SP nr 2 a  w środę klasy 5-te i 7-me ze SP nr 1. W czwartek na różaniec do kościoła na 17.30 zapraszamy kl. 3-cie ze SP nr 2 a w piątek klasy 4-te ze SP nr 1.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przy kapliczkach:
    • Boryczów-Strzelnica pod Krzyżem – codziennie o 17.30
    • Grunwaldzka-pod Kopcem – we wtorki i czwartki o 17.00
    • Pasternik I – ul. Rolnicza we wtorki i piątki o 17.30
    • Pasternik II – we wtorki i piątki o 17.00
    • Zakościele – Marudy – codziennie o 17.00
  5. Spotkania klas 8-mych ze SP nr 1 i SP nr 2 przed bierzmowaniem w poniedziałek, 7 października o 17.30 w kościele na różańcu i na Mszy św.
  6. Spotkanie klas 3-cich ze SP nr 2 w czwartek, 10 października o 17.30 na różańcu w kościele i na Mszy św. Podczas nabożeństwa poświęcenie różańców dla dzieci.
  7. W środę wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka. Nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny po Mszy św. o 7.00, a do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.15 a potem różaniec.
  8. Zapisy do męskiej Róży Różańcowej u pana Adama, tel. 512 141 106. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę, 9 października o 19.00 na plebanii. Spotkanie inauguracyjne męskiej Róży Różańcowej w najbliższą środę o 19.00 na plebanii. Zapraszamy.
  9. Seminarium Odnowy Wiary, trzecie spotkanie w czwartek, 10 października o 19.00.
  10. Dzieci od 1-szej do 6-tej klasy zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych, w najbliższą sobotę, 12 października o godz. 11.00 w Domu św. Karola.
  11. Uwaga! Dzieciom z klas 3-cich, czytankę dla rodziców i obrazek do wklejenia w kalendarzu poda ministrant stojący przed ołtarzem, lub prosimy o podejście  po Mszy św. do zakrystii.
  12. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Włoch z okazji Roku Świętego w dniach 28 maja do 4 czerwca 2025 r. Szczegółowy program i informacje u ks. Michała. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
  13. Zespół „Wrzos” wraz zespołem „Zagórzanie” zapraszają na koncert dziś (w niedzielę) 6 października o 17.00 w MCDiS-ie.
  14. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Na Mszy św. o 13.00 modlić się będzie z nami Zespół Niepołomiczanie.
  15. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy na wypominki całoroczne i jednorazowe w zakrystii i w kancelarii. Kartki wypominkowe przy prasie katolickiej. Prosimy o czytelne wypisanie śp. Zmarłych na kartkach a przy wypominkach rocznych konieczne jest podanie godziny Mszy św. przed którą mają być wypominani nasi śp. Zmarli.
  16. Dziękujemy kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Kazimierzowi Frontowi i Marcinowi Szewczykowi, którzy jako wolontariusze w piątek i sobotę podwozili księży z Komunią św. do chorych. Zachęcamy, aby chorzy, którzy nie mogą być w kościele w niedzielę a są w stanie łaski uświęcającej, poprosili o przyniesienie Komunii św. przez nadzwyczajnego szafarza. Zgłoszenia dokonujemy w kancelarii lub w zakrystii.