Święto Św. Rodziny – 31. grudnia 2023 r.

1. Oddając cześć Świętej Rodzinie wspominamy także św. Sylwestra. Nieszpory na zakończenie roku w dziś (w niedzielę) o 16.00 a po nich Msza św. w intencji parafian  około 16.30. Zapraszamy. Dziś (w niedzielę), czyli w Sylwestra nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek Nowy Rok czyli uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. tak jak w niedzielę (o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.30 i 18.00). W Nowy Rok i 6 stycznia schola będzie rozprowadzać kredę i kadzidło, które zostaną poświęcone  w uroczystość Trzech Króli. Ofiary przeznaczone zostaną na wyjazd zimowy scholi. Bóg zapłać.
  3. w sobotę, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który wyruszy po Mszy św. o 11.30 spod kościoła w Niepołomicach. Zapraszamy do udziału dzieci z przedszkoli, prosimy, aby dziewczynki przebrały się za aniołki a chłopcy za pastuszków i szli na czele orszaku, zaraz za gwiazdą w tzw. Orszaku Aniołów i Pasterzy. Rodziców prosimy, aby także przebrali się w stroje jasełkowe, za aniołów i pasterzy i towarzyszyli dzieciom. Do Orszaku z Gwiazdą włączą się dzieci i rodzice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Suchoraby.
  4. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 z ul. Szkolnej oraz rodziców prosimy o dołączenie do Orszaku Króla Afrykańskiego. Prosimy, aby dzieci i rodzice ubrali stroje niebieskie. Do tego Orszaku zapraszamy także dzieci i młodzież oraz rodziców ze Szkoły Podstawowej z Podgrabia.
  5. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2  z ul. 3 Maja oraz rodziców prosimy o dołączenie do Orszaku Króla Europejskiego. Prosimy, aby dzieci i rodzice przywdziali stroje czerwone.
  6. Orszak Króla Azjatyckiego w kolorach zielonych przybędzie ze Szkoły Podstawowej z Jazów. Dołączą do niego dzieci ze Szkoły Podstawowej z Podłęża wraz z Rodzicami.
  7. Informujemy, że jubileusze małżeńskie świętować będziemy w naszej parafii w niedzielę, 9 czerwca 2024 r. na Mszy św. o godz. 11.30.
  8. Przypomnimy teraz wizytę duszpasterską na najbliższy tydzień. Plan całej wizyty jest dostępny na stronie parafialnej www.parafianiepolomice.pl oraz w gablotach.

2.01    Wtorek

• Wielicka – od Państwa Kurzak nr 105 do skrzyżowania z ul. Komandosów i ul. Komandosów       – Ks. Proboszcz – 14:00
  • Ogrodowa, Fabryczna, Zagrody, Zbożowa, Sadowa – Ks. Marian – 9:00
  • Cmentarna, Daszyńskiego /od ul. Kościuszki/ – domy jednorodzinne i szeregowiec – Ks. Jarosław – 9:00