Ogłoszenia

2 Niedziela Wielkanocna, 7. kwietnia 2024 r.

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego.                                                                                                                                                                                                           
 2. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przeżywamy ten dzień jako Dzień Świętości Życia. W tym dniu podczas Mszy św. o 7.00 i o 18.00 zapraszamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji. Deklaracje będą wyłożone w poniedziałek na stolikach z prasą. Deklarację należy podpisać i złożyć do wystawionego koszyka. Drugą część deklaracji, podejmujący Duchową Adopcję zatrzymuje dla siebie.                                                                                                                                                                                                                    
 3. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00. Zapraszamy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
 4. Nowenna do św. Józefa i do Świętej Rodziny w środę po Mszy św. o 7.00 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.         W środę      Msza św. o 18.00 w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w 14 rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Mszę św. zamówiło Stowarzyszenie Super Omnia Veritas. Po Mszy św. apel przy tablicy smoleńskiej.                                                                                                                                                                                                                                                                                                    
 5. Młodzież klas 8-mych zapraszamy  w poniedziałek, wtorek i środę na modlitwę i Mszę św. przed bierzmowaniem o godz. 18.00. Dla kandydatów do bierzmowania po Mszy św. w poniedziałek i wtorek spotkania organizacyjne. W środę zapraszamy uczniów klas 8-mych i ich rodziny oraz świadków bierzmowania do spowiedzi od od godziny 17.00.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
 6. W czwartek o godz. 18.00 bp Damian Muskus udzieli bierzmowania młodzieży klas 8-mych z naszej parafii.  Kandydaci przyjdą ze świadkami 15 min. Wcześniej przed rozpoczęciem uroczystości.                                                                                                                                                                                                                                                                            
 7. Przypominamy, że każdy kto odpowiada za grób na cmentarzu powinien posiadać dokument z potwierdzeniem aktualnej rezerwacji miejsca. Aby uzyskać stosowne potwierdzenia prosimy do kancelarii.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 16 Tydzień Biblijny. Przeczytajmy jedną z ksiąg Pisma świętego.      Najkrótsze księgi to np. List św. Pawła do Filemona lub list św. Judy Apostoła. Spróbujmy odnaleźć podczas lektury wersety skierowane bezpośrednio do nas.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 9. Prosimy czytelników o zainteresowanie się „Gościem Niedzielnym”.                                                                                                                                                                                                                                                                             
 10. Nasze zaangażowanie w Tydzień Miłosierdzia, który rozpoczyna się w niedzielę,
  7 kwietnia wyraźmy poprzez dar na Hospicjum św. Łazarza. Kwestę na ten cel przeprowadzą za tydzień po Mszach świętych druhny z 5 Niepołomickiej Drużyny Harcerek „Gawra”, ze Szczepu Puszcza.                                                                                                                                                                            
 11. Dziękujemy kierowcom za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych.                                                                                                                                                                                                                                                                                
 12. Teraz wysłuchamy krótkiej informacji o Duchowej Adopcji a potem uczcimy Miłosierdzie Bożego modląc się koronką przed Najśw. Sakramentem.