Ogłoszenia

Poniedziałek Wielkanocny, 1. kwietnia 2024 r.

 1. W Wielki Czwartek rozpoczął w naszej Archidiecezji Kongres Eucharystyczny. Jest to wezwanie do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem ukrytym pod osłoną chleba. Niech dokonuje się to przez udział we Mszy św. w oktawie Świąt Wielkanocnych, częstą Komunię św. i lekturę tekstów, które pogłębią naszą wiedzę o Mszy św. Polecamy wyłożoną na stolikach bezpłatną broszurę „Jestem z Wami”                                                                                                      
 2. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. w naszym kościele jak w niedzielę. (O 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.30 i 18.00)                                                                                                                                                       
 3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do soboty włącznie o 17.30.                                                                                                                                                                                                                                       
 4. Nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny w środę o 7.30 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.                                                                                                                                  
 5. Okazja do spowiedzi św. w 1-szy czwartek kwietnia od 6.30 i od 17.00.                                                                  
 6. Okazja do spowiedzi św. z racji 1-szego piątku kwietnia od 6.30 i po południu: od 15.30 zapraszamy klasy 4-te i 5-te, a od 17.30 klasy 6-te  i 7-me oraz młodzież i dorosłych. Dodatkowa Msza św. w 1-szy piątek dla dzieci i rodziców o 16.30. Litania do Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy św. o 7.00 i o 17.30.                                                                                                                                         
 7. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w 1-szą sobotę po Mszy św. o 7.00.                                                                                                                         
 8. Wyjazd do chorych w piątek i w sobotę o 8.30. Prosimy zgłaszać chorych, którzy zapraszają do siebie Pana Jezusa w Niedzielę Miłosierdzia. Komunię świętą przyniesie im wtedy nadzwyczajny szafarz. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii oraz telefonicznie.                                                                                                                             
 9. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na obchód oktawy Świąt Wielkanocnych.                                                                                                                                                                                             
 10. W przyszłą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego.                                                                                                
 11. Przypominamy, że każdy kto odpowiada za grób na cmentarzu powinien posiadać dokument z potwierdzeniem aktualnej rezerwacji miejsca.     Groby, co do których parafia nie uzyskała informacji, kto za nie odpowiada i groby niezarezerwowane będą przekopywane.  Aby uzyskać stosowne potwierdzenia zapraszamy do kancelarii.
 12. Jutro, 2 kwietnia obchodzimy rocznicę odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Znakiem naszej modlitwy za wstawiennictwem Świętego Papieża będzie złożenie dziś zapalonego znicza przed mozaiką i śpiew Barki. Nastąpi to po błogosławieństwie na koniec Mszy św.