Standardy Ochrony Małoletnich

Standardy Ochrony Małoletnich w Archidiecezji Krakowskiej

Jako parafia włączamy się w powstający system ochrony. System ten opiera się na:
– dokumencie, którego wersje elektroniczne możemy znaleźć poniżej, a także w zakrystii i kancelarii parafii, opisujący szczegółowe zasady ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą, oraz działania, jakie podejmiemy po uzyskaniu informacji o takiej sytuacji.
– powołaniu Osoby odpowiedzialnej za przyjmowanie zgłoszeń o zdarzeniach zagrażających Małoletniemu i udzielaniu mu wsparcia, którym jest Delegat do Spraw Ochrony Dzieci i Młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej, z którym można się skontaktować przez e-mail: delegat.ochronadziecka@diecezja.pl oraz telefonicznie: 724 150 800. W razie nieobecności Delegata do spraw Ochrony Dzieci i Młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej, zastępstwo obejmuje Delegatka do spraw
Ochrony Dzieci i Młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej, z którą można się skontaktować przez e-mail: delegatka.ochronadziecka@diecezja.pl oraz telefonicznie: 512 339 339.

Standardy Ochrony Małoletnich w Archidiecezji Krakowskiej

Standardy Ochrony Małoletnich w Archidiecezji Krakowskiej – wersja skrócona