25 Niedziela Zwykła, 22.09.2024 r.

1. Dziś, (w niedzielę) modlimy się jak co miesiąc do naszych patronów, św. Męczenników z Góry Ararat.Dziś (w niedzielę) w godzinach od 11.00 do 15.00 Pan Burmistrz zaprasza na piknik strzelecki o Puchar Bractwa Kurkowego na dziedzińcu i w okolicach Zamku.
  2. W poniedziałek, wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.50. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00.
  3. W środę nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny po Mszy św. o 7.00, a do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.30.
  4. W piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
  5. Młodzież od 7-mej klasy wzwyż zapraszamy do grupy oazowej. Pierwsze spotkanie w piątek, 27 września o 19.00 w Domu św. Karola. Spotkania oazowe to szansa, aby spotkać nowych znajomych, pomodlić się i wspólnie spędzić czas.
  6. W sobotę wspomnienie św. Wacława, męczennika. W sobotę, 28 września pielgrzymka zelatorów i członków Żywego Różańca do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
  7. W przyszłą niedzielę 29 września, rycerska Msza św. polowa o 10.00 w intencji Ojczyzny na polach plebańskich, na rozpoczęcie defilady pododdziałów uczestniczących w Polach Chwały.
  8. Spotkanie dla rodziców klas 3-cich ze SP nr 2 w poniedziałek, 23 września o 19.00 w sali dawnego kina.
  9. Uwaga! W przygotowania się do I-szej Komunii św. ważny jest udział dzieci i ich rodzin we Mszy św. niedzielnej. Pomocą będzie specjalny kalendarz dla dziecka pt. Anielskie drogowskazy.
    • Dzieci z klas 3-cich, które  jeszcze nie otrzymały kalendarza  niech podejdą  po Mszy św. do zakrystii.
    • Czytankę dla rodziców i obrazek do wklejenia w kalendarzu poda dzieciom ministrant w kościele po Mszy św. o 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00.Na pozostałych Mszach dziecko z opiekunem zgłosi się do zakrystii.
    • Drodzy rodzice uczniów klas 3-cich!  Przeczytajcie koniecznie czytankę dzieciom na dobranoc.
  10. Spotkanie rodziców klas 6-tych ze SP nr 1 i ze SP nr 2 we środę, 25 września o 19.00 w sali dawnego kina.
  11. Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary które rozpocznie się w naszym kościele w czwartek, 26 września o 19.00. Szczegóły na plakatach. Dla osób dorosłych, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania Seminarium jest szansą, aby do tego sakramentu zacząć się przygotowywać. Prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Na stolikach z prasą wyłożone są ulotki informacyjne o seminarium ze świadectwa uczestników z poprzedniego seminarium.
  12. Zapisy do męskiej Róży Różańcowej u pana Adama, tel. 512 141 106. Więcej szczegółów na plakacie.
  13. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Włoch z okazji Roku Świętego w dniach 28 maja do 4 czerwca 2025 r. W programie Rzym, Asyż, Cascia. Koszt 2890 zł. przy 46-ciu osobach. Szczegółowy program i informacje u ks. Michała. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
  14. Ogłoszenia są wywieszone w gablocie i w przedsionku oraz na www.parafianiepolomice.pl
  15. Po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez powódź! Zebrane środki za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Krakowskiej zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Ks. Arcybiskup prosząc nas o tę pomoc, swoją modlitwą i błogosławieństwem otacza dotkniętych żywiołem Rodaków oraz wszystkich, którzy przychodzą im z pomocą.